Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

Суб'єкти права особливого роду: чиї інтереси захищає право sui generis? Відповідь на це питання шукали експерти під час дискусії “Право sui generis на захисті “творів” ШІ”, організованої Центром демократії та верховенства права за підтримки ІР офісу. До дискусії долучилися експерти з авторського права, адвокати, представники юридичних компаній, науковці.

Приналежність права особливого роду (sui generis) за статтею 33 Закону України “Про авторське право і суміжні права” є одним із найбільш дискусійних. У частині другій статті 33 Закону йдеться про те, що суб’єктами права особливого роду можуть бути автор комп’ютерної програми, його спадкоємці, правовласники або ж правомірні користувачі цієї комп’ютерної програми. Водночас стаття не дає чіткої відповіді на запитання – хто ж буде власником прав sui generis?

На цьому під час виступу наголосив начальник відділу розвитку креативних секторів економіки IP офісу Дмитро Дорошенко:

“Торік було опубліковано чимало наукових статей, у яких авторитетні науковці досить обґрунтовано підходили до того, що передусім власником права особливого роду має бути розробник комп’ютерної програми - платформи, яка дає можливість генерувати об’єкт. Але це питання досі залишається спірним”.

За Законом під час генерування об’єктів потрібно дотримуватися прав інших авторів. Але, якщо це не точний збіг тексту, зображення чи відео, дуже складно визначити внесок кожного автора у згенерований об’єкт.

“Уже з’являються інструменти, які дозволяють авторові довідатися чи використовувала нейромережа під час тренування та навчання його авторський доробок. Такі інструменти навіть дозволяють правовласнику вилучити твір із бази даних”, - зазначив Дорошенко.

Окреслюючи загальні тенденції, представник ІР офісу зауважив, що платформи починають потроху заявляти про те, що під час тренування нейромережі орієнтуватимуться на ліцензії Creative Commons - твори, які перебувають у суспільному надбанні та ті об’єкти, на які надано дозвіл. Але на практиці такий підхід може поставити ті платформи, які мають доступ, наприклад, до фотобанків, у більш вигідне становище.

Інша тенденція, за словами спікера, зводиться до того, що розробники нейромереж самі намагаються врегулювати цей ринок з тим, щоб не порушувати прав авторів.

Український законодавець свідомо пішов на те, щоб встановити, що умови приналежності прав sui generis можуть визначатися договором. За словами Дмитра Дорошенка, єдиний договір, який платформи можуть укласти з мільйоном користувачів – це договір приєднання. Це той самий договір, до якого користувач приєднується, натискаючи “галочку”. А які ж умови цього договору?

Як приклад фахівець IP офісу навів умови використання безкоштовної програми Copilot, яка належить Майкрософт:

За цими умовами Copilot не претендує на згенероване зображення. Програма віддає це зображення користувачеві, при цьому вимагає від нього право на користування згенерованим контентом, на промпти* і право надавати в користування згенеровані об’єкти всім третім особам. Це означає, що у користувача не виникають майнові права. Фактично платформа знімає з себе відповідальність та намагається упередити майнові спори. За таких умов не можна говорити про права sui generis, оскільки користувач не зможе здійснювати майнові права на контент - тобто забороняти комусь використовувати його”.

Також, за словами Дмитра Дорошенка, наразі деякі платформи прописують в умовах користування, що вони жодним чином не претендують на згенерований контент, і дозволяють користувачу використання текстів і зображень в комерційних цілях:

“Відтак, це саме той випадок, коли український користувач може заявити про своє право sui generis щодо згенерованого контенту. Тож на сьогодні головний висновок в тому, що дійсно - наявність такого права визначається саме розробником ШІ-генератора і перед тим, як заявити про своє право особливого роду, потрібно достеменно ознайомитися з умовами використання програми”.

Серед загальних тенденцій Дмитро Дорошенко виділив такі:

  • Розробник остерігається виникнення спорів щодо генерованих об’єктів.
  • Більшість договорів приєднання не передбачають виникнення права sui generis, оскільки прямо забороняють здійснення користувачем майнових прав, аналогічних до прав автора – зокрема забороняти і дозволяти використання твору.
  • Відкритим залишається питання щодо субліцензування згенерованих об’єктів, оскільки за законодавством країн, в яких базуються компанії розробники, такі об’єкти не підпадають під охорону.

Із повним відеозаписом експертної дискусії “Право sui generis на захисті “творів” ШІ” можна ознайомитись за посиланням.

IP довідник:

*Промпти - запитання чи завдання, яке користувач ставить під час спілкування з мовною моделю штучного інтелекту.

 

Читайте також:

Фестивалі інновацій, змагання бізнес-ідей та наукові обговорення було організовано спільно з фахівцями ІР офісу в межах роботи мережі TISC в низці українських вишів до Міжнародного дня інтелектуальної власності (World IP Day 2024). До заходів долучились КНЕУ,  НТУ «ХПІ» та Полтавська політехніка.

→ Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана

У партнерстві ІР офісу з КНЕУ, на базі якого функціонує Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), пройшов фінал StartUp school KNEU PITCH DAY №1.

.   

Під час проєкту 10 різних команд 2 місяці навчались та готувались до пітчингу. Переможцями стали учасники комади GelBase ‒ стартап-проєкту, спряваного на розвиток еко-інновацій і підтримку Цілей сталого розвитку.

Заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук, який був серед журі конкурсу, наголосив:

Новітні бізнес-ідеї молодих українських підприємців стрімко набирають обертів, перетворюючись на потужний стартап-рух. Цей рух сприяє формуванню підприємницької культури, створенню нових робочих місць, залученню інвестицій та розвитку передових технологій, що підвищує конкурентоспроможність України у світовому інноваційному просторі.

Саме тому сприяння розвитку стартапів та забезпечення охорони прав інтелектуальної власності є одним із пріоритетних напрямів діяльності ІР офісу.

Ігор Паренчук

StartUp school KNEU ‒ це місце розвитку підприємницьких ідей, де учасники мають можливість набути теоретичних знань та практичних навичок, щоб далі створювати та розвивати свої стартапи.

→ Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”

Всеукраїнський фестиваль інновацій, який провели у Харківській політехніці, зібрав 86 стартапів з різних міст України: Львова, Рівного, Кам’янця-Подільського, Херсона, Києва, Запоріжжя Харкова. А також - з Нідерландів.

У фінал пройшли 18 проєктів, а переможцем став K-PILOT ‒ автопілот для дронів-камікадзе.

Інші учасники представили також багато цікавих розробок. Зокрема:

  • стартап MineGuard (комплект дронів для дистанційного виявлення мін з точністю 95%);
     
  • стартап IZOSTERA (теплозвукоізоляційний матеріал з морських водоростей, що вирішує проблему тепло- і звукоізоляції будинків сучасним матеріалом з екологічної сировини);
     
  • стартап Time Traveler`s Art (додаток для вивчення класичного мистецтва, який допомагає розширювати свої знання, віртуально переживати інтерактивні виставки, експозиції, цифрові музеї тощо, на відміну від класичних музеїв).

Всеукраїнський фестиваль інновацій - це платформа для обміну ідеями та розвитку студентського підприємницького середовища в Україні, яку організувала Харківська політехніка у партнерстві з ІР офісом та мережею TISC України. 

→ Національний університет “Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка”

Науковий захід “Світове кафе: захист інтелектуальної власності, проблеми та перспективи” пройшов у Полтавській політехніці.

Науковці, викладачі та студенти обговорили найглобальніші виклики сучасності у сфері IP та презентували цікаві тематичні доповіді. До дискусії долучилися науково-педагогічні працівники, студенти, науковці зі Швеції, США та Великої Британії, представники Патентного відомства Швеції, Корпусу Миру в Україні, IP офісу.

Зокрема, Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації IP офісу, розповів про договір про патентну кооперацію (PCT) та захист ІР прав на відомих маркетплейсах. Також він наголосив, що мережа TISC відіграє важливу роль у забезпеченні охорони прав інтелектуальної власності, комерціалізації IP прав та трансферу технологій для винахідників, інноваторів, стартаперів, які звертаються за послугами до представників Центрів підтримки технологій та інновацій.

Фото: КНЕУ

 

Читайте також:

Помʼякшити негативні наслідки війни для України - як цьому може допомогти Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ)?

Це питання обговорювали на зустрічі української делегації з Генеральним директором ВОІВ Дареном Тангом та директором відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) Хабіпом Асаном у межах роботи 32-ї сесії Комітету з розвитку та інтелектуальної власності ВОІВ в Женеві (Швейцарія).

Особливу увагу приділили розробці Національної стратегії у сфері інтелектуальної власності до 2030 року. Це документ, який стане стратегічною візією розвитку української ІР сфери на найближчі роки і, як повідомив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак, його планують подати на затвердження вже цього року:

“Ми хотіли б подякувати вам за підтримку у розробці Національної стратегії у сфері ІВ, над якою працює потужна група міжнародних та національних експертів. Ми знаємо, що це дуже амбітний план, але ми прагнемо завершити всі необхідні процедури для його розробки цього року та подати його на затвердження до Кабінету Міністрів. Нашим основним завданням є пом'якшення негативних наслідків війни та адаптація до нових технологій, що з'являються. Тому ми цінуємо високий рівень залучення ВОІВ та її профільних департаментів до розробки цієї Стратегії”.

В межах серії зустрічей у ВОІВ було домовлено про розробку та продовження реалізації низки важливих ініціатив, зокрема:

  • подальша реалізація ініціативи WIPO ALERT в Україні;
  • подальша участь та преференцій доступу для українських установ у рамках програм публічно-приватного партнерства ВОІВ ASPI та ARDI;
  • реалізацію проєкту “Управління інтелектуальною власністю у технопарках”;
  • питання захисту генетичних ресурсів і традиційних знань, пов'язаних з генетичними ресурсами;
  • подальшу підтримку та спільні просвітницькі та освітні проєкти в межах Національного навчального центру інтелектуальної власності (IP Academy);
  • рецепція найкращих практик щодо альтернативних методів врегулювання спорів, послуги медіації та співпраця з Центром медіації та посередництва при IP офісі;
  • подальший розвиток мережі TISC та співпраця з Національним хабом інтелектуальної власності та інновацій (National IP&Innovations Hub), який функціонує в структурі IP офісу;
  • підтримку співпраці з Судовим інститутом ВОІВ, зокрема в межах бази даних WIPO-Lex Judgments;
  • проєкт CEBS щодо оцінки потреб, розбудови мережі та зміцнення потенціалу експертів з питань торговельних марок та патентів;
  • проєкт CEBS WEP для місцевих громад у сфері традиційного текстилю;
  • технічна та експертна допомога;
  • розбудова професійної спроможності у сфері ІВ та підвищення правової культури ІВ.

Співпраця ВОІВ та України на такому рівні є свідченням беззаперечної підтримки нашої держави, її інноваційної екосистеми. На цьому під час зустрічі наголосив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів:

Ми хотіли б ще раз підкреслити, що наш фокус на співробітництво залишається незмінним, і ми продовжуємо покладатися на експертизу ВОІВ для пом'якшення негативних наслідків війни, описаних у відповідному звіті ВОІВ, який обговорювався під час 64-ї серії Генеральних Асамблей. Ці негативні наслідки мають і надалі залишатися предметом моніторингу та належним чином враховуватися в наступних рішеннях Генеральної Асамблеї ВОІВ та в подальшій діяльності в рамках ВОІВ”.

Віталій Кіндратів і Дарен Танг
 

Українська делегація подякувала делегації ВОІВ за підтримку ініціатив у IP сфері та запросили Генерального Директора ВОІВ Дарена Танга відвідати Україну і національний ІР офіс, щоб пересвідчитись у тому прогресі, який здійснює наша держава попри виклики війни.

Зміцнення нашої співпраці після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ВОІВ та Україною демонструє нам численні можливості для розвитку інтелектуальної власності, інноваційної та творчої екосистеми України. І, незважаючи на агресивну війну росії проти України, брак ресурсів та людські труднощі, ми готові поступово зміцнювати сфери нашої співпраці, відображені в Меморандумі, з акцентом на пом'якшення негативних наслідків війни, відновлення інноваційної та творчої екосистеми України та адаптацію до нових технологій”, — підкреслив Богдан Падучак.

Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod

 

Читайте також:

Представники IP офісу (УКРНОІВІ) долучились до семінару на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Національний фонд досліджень України (НФДУ) та Офіс Горизонт Європа в Україні провели на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) дводенний навчально-практичний та інформаційний захід “Грантові можливості Національного фонду досліджень України та інструменти підтримки в рамках Програми “Горизонт Європа”.

Захід був спрямований на підтримку і розвиток наукової спільноти та створення сприятливого середовища та привабливих умов для роботи українських та іноземних науковців. Спікери відзначили перспективи для подальшої співпраці представників закладів вищої освіти та наукової спільноти, обговорили особливості комунікації з європейськими партнерами.

Представники IP офісу виступили з темою “Інноваційний розвиток України через призму діяльності УКРНОІВІ”, де поділились з учасниками знаннями та досвідом щодо розбудови інноваційної екосистеми держави та надали аудиторії цілісне уявлення про роль УКРНОІВІ в інноваційному розвитку України.

“Інноваційний розвиток України є важливою складовою визнання держави на міжнародній арені, а наукова спільнота є одним із головних елементів такого розвитку. ІР офіс зацікавлений надавати підтримку іноваторам, креаторам та винахідникам та сприяти їх діяльності”, - зазначила начальниця департаменту розвитку інновацій IP офісу Ольга Кронда.

Учасниками заходу стали викладачі та науковці ІФНТУНГ, які мали можливість дізнатися про грантову підтримку, яку надає Національний фонд досліджень України, а також про можливості Рамкової програми “Горизонт Європа” для вітчизняних науковців, інноваторів, МСП, бізнес-структур.

Під час свого виступу Галина Штогрин, начальниця відділу координації грантової діяльності, акцентувала:

“Світ пропонує безліч можливостей для залучення фінансування в інноваційні проєкти, і грантові можливості - це одна із них. Саме тому співробітники нашого відділу відкриті для комунікацій з представниками наукових установ та закладів вищої освіти і готові проконсультувати щодо інструментів отримання грантів.”

Важливою складовою заходу став практичний кейс, який включав інформацію про:

  • організаційну та технічну підтримку конкурсів,
  • організаційно-правові аспекти грантового менеджменту,
  • юридичні та фінансові аспекти участі у Програмі “Горизонт Європа”,
  • можливості та перспективи участі в програмі EUREKA тощо.

 

Читайте також:

Незважаючи на повномасштабну війну, Україна продовжує змістовну співпрацю зі Сполученими Штатами для вирішення найбільших порушень у сфері IP захисту. Про цей йдеться у "Спеціальній доповіді 301" Офісу торговельного представника США (USTR)

У звіті висвітлюється прогрес, досягнутий країнами-торговими партнерами у вирішенні проблем інтелектуальної власності, які викликали занепокоєння Сполучених Штатів. Щодо України такими проблемами залишаються:

  • адміністрування систем організацій колективного управління, які забезпечують збір і розподіл авторських винагород серед правовласників;
  • використання державними установами неліцензійного програмного забезпечення;
  • впровадження ефективних засобів боротьби з порушенням авторського права в інтернеті.

І хоча через повномасштабе вторгнення рф в Україну огляд і оцінювання ситуації в нашій державі призупинено, USTR відзначив прогрес у міжнародній співпраці в IP сфері, зокрема в межах засідань Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій, на якій в листопаді 2023 року обговорювались зусилля України, спрямовані на розвиток міцного IP середовища.

Також у звіті позитивно відзначено заходи щодо боротьби з несанкціонованим записом фільмів в кінотеатрах (камкординг). Зокрема, Сполучені Штати закликали країни ухвалити закони та правозастосовні практики, спрямовані на запобігання камкордингу за прикладом України.

Довідково:

"Спеціальна доповідь 301" — щорічний огляд глобального стану охорони та захисту прав інтелектуальної власності. Її готує Офіс торговельного представника США (USTR). Звіт стосується понад 100 торгових партнерів Сполучених Штатів.

 

Читайте також:

У зв’язку з отриманням численних запитів представників професійної спільноти щодо оформлення довіреностей, пов’язаних із представництвом інтересів осіб, Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс / УКРНОІВІ) підготував низку рекомендацій. Ці рекомендації стосуються обʼєктів промислової власності.

В інформаційному повідомленні щодо належного оформлення довіреностей можна знайти роз’яснення таких питань:

  • Форма довіреності.
  • Зазначення особи, якій видана довіреність.
  • Зазначення третьої особи (органу, для представництва перед яким призначено представника).
  • Зазначення юридичних дій, які належить вчиняти представнику.
  • Підписання довіреності.
  • Подання довіреності.
  • Вчинення дій представником з перевищенням повноважень.
  • Скасування довіреності.

ІР офіс зауважує, що це повідомлення має інформаційний характер і не встановлює правових норм.

 

Читайте також:

З 29 квітня по 3 травня 2024 року у м. Женева (Швейцарія) проходить 32-а сесія Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP).

Україну представляють:

  • Віталій Кіндратів, заступник Міністра економіки України;
  • Андрій Анісімов, начальник управління інтелектуальної власності та інновацій Міністерства економіки України;
  • Богдан Падучак, перший заступник директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс / УКРНОІВІ).

У рамках роботи цієї сесії CDIP перший заступник директора УКРНОІВІ Богдан Падучак виконує функції координатора регіональної групи Центральної Європи та Балтії (CEBS*), оголошуючи заяви від імені групи з усіх питань порядку денного засідання CDIP, а також представляючи групу в обговореннях (включаючи неформальні зустрічі) під час засідання з іншими координатами регіональних груп ВОІВ та із Секретаріатом ВОІВ.

Україна вперше здійснює таку роль з моменту набуття повноправного членства в регіональній групі CEBS з 14 березня 2022 року.

Поточна робота Комітету має важливе значення для подальшої роботи ВОІВ. CDIP є платформою для дискусій з мандатом досліджувати розвиток системи ІВ через інновації та творчість.

Предметом обговорення стали:

  • зв’язок між інтелектуальною власністю та Цілями сталого розвитку,
  • проєкти на виконання Порядку денного ВОІВ з розвитку,
  • питання функціонування офісів інтелектуальної власності в умовах кризи.

Засудження російської агресивної війни проти України

Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг у своєму вітальному слові наголосив на важливості й нерозривному зв’язку інновацій та інтелектуальної власності, їх взаємозалежності та необхідності для розвитку сталого майбутнього, а CDIP охарактеризував як майданчик для імплементації 45-ти Цілей сталого розвитку.

Від імені України із вступною заявою виступив Віталій Кіндратів, заступник Міністра економіки України, й акцентував:

«Загрози глобальній безпеці, продовольству, енергетиці, екології та навіть ядерна криза, що виникла невдовзі після початку війни російської федерації проти України, надають абсолютно нового значення цінностям сталого розвитку». 

Богдан Падучак та Віталій Кіндратів

Заяву України підтримали представники делегацій Молдови (від імені Регіональної групи CEBS), Нідерландів (від імені Регіональної групи Б, розвинених країн), Бельгії (від імені Європейського Союзу) та Сполучених Штатів Америки, які закликали росію припинити військову агресію та дотримуватись принципів та Статуту ООН, а також підтримали Секретаріат ВОІВ у його заходах з підтримки України, її системи інтелектуальної власності, інноваційного та креативного секторів.

    

.   

Звіт щодо виконання Порядку денного у сфері розвитку

Під час роботи сесії Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг презентував Звіт щодо виконання Порядку денного у сфері розвитку (документ CDIP/32/2), у якому викладено розширений огляд діяльності секторів ВОІВ і офісу Генерального директора, спрямованої на забезпечення ефективного використання ІВ як інструменту розвитку.

Дарен Танг

Заступник директора українського IP офісу Богдан Падучак у своєму зверненні подякував Дарену Тангу за ініціативи, спрямовані на збалансований розвиток глобальної інноваційної екосистеми та розуміння викликів, які стоять безпосередньо перед інноваційним та креативним секторами й системою інтелектуальної власності України, та зазначив про наявні позитивні результати й прогрес спільних проєктів задля розвитку:

«Україні пощастило брати участь у багатьох проєктах Порядку денного в галузі розвитку. За звітний період ми завершили багаторічну програму підготовки тренерів для Національного навчального центру ІВ (IP Academy), взяли участь у багатьох проєктах Відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC), приєдналися до ініціативи WIPO-Lex Judgments та посилили співпрацю з Судовим Інститутом ВОІВ, змогли запровадити широкий спектр механізмів для посилення захисту прав ІВ в національному законодавстві, зокрема в рамках ініціативи WIPO ALERT.

Ми також раді бути залученими до крос-регіональних проєктів, зокрема тренінгу з розбудови потенціалу для експертів з торговельних марок та патентів і проєкту «Обмін досвідом з управління ІВ у технопарках». Значні позитивні результати їх реалізації спонукають нас заохочувати вас до їх продовження та розширення».

Дарен Танг у відповідь подякував Україні за конструктивний діалог та співпрацю, а також за залучення до обміну досвідом в рамках крос-регіональних проєктів, вітаючи цей прогрес та запевнивши в подальшій підтримці.

Також у фокусі уваги міжнародної спільноти була тема «Жінки та IP». Зокрема презентовано звіт щодо прогресу реалізації відповідного проєкту (документ CDIP/32/4). Йдеться про ініціативи, спрямовані на підтримку жінок-винахідниць та інноноваторок стосовно використання, управління своїми правами інтелектуальної власності, поширення знань у сфері ІР. Держави-члени підтримали необхідність подальшої роботи над проєктом.

Порядком денним 32-ї сесії CDIP передбачено обговорення пропозиції проєкту, поданого Великою Британію «Зміцнення потенціалу національних офісів інтелектуальної власності в умовах кризи» (документ CDIP/32/6), який передбачає заходи з управління кризовими ситуаціями для офісів ІВ. Для України в умовах війни та задля подолання її негативних наслідків відповідна ініціатива може стати інструментом підтримки та допомоги від міжнародної спільноти.

*Довідково:

До регіональної групи CEBS входять 19 країн: Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія та Чорногорія.

 

Читайте також:

Пропонуємо ознайомитись з найважливішими подіями в українській сфері інтелектуальної власності за місяць за допомогою нашого традиційного IP дайджеста.

Квітень – місяць, коли весь IP світ відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності (26 квітня). В Україні цьогоріч був не тільки World IP Day, а цілий тиждень, що пройшов під гаслом ІВ та інновацій, – IP Week 2024, який організувала та провела команда IP офісу за підтримки Міністерства економіки України.

Але крім різноманітних заходів у межах цього Тижня, у квітні було багато й інших подій, пов’язаних з інтелектуальною власністю: нові проєкти, зустрічі, призначення, презентації, участі у важливих заходах…

Якщо ви щось пропустили, можете ознайомитись з головними подіями квітня в нашому IP дайджесті.

 

⚪  Патентні повірені та IP медіація: відбулось ІІ засідання Дискусійного клубу Центру медіації IP офісу

⚪  IP офіс опублікував аналітичний звіт із показниками діяльності у IP сфері за підсумками 2023 року

⚪  Представники Мінекономіки та ІР офісу взяли участь у переговорах щодо перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ

⚪  Любов Майданик призначено заступницею директора ІР офісу: основні цілі та пріоритети на посаді

⚪  Представники ІР офісу взяли участь у засіданні 45 сесії Постійного комітету ВОІВ з авторського права і суміжних прав 

⚪  Як буде працювати український IP офіс найближчі 5 років: Стратегічний план розвитку УКРНОІВІ 2024-2028

⚪  National IP&Innovations Hub розробив інтерактивні дашборди розвитку IP та інновацій в Україні

⚪  Запуск роботи ІР суду є одним із шляхів для захисту інвестицій – Олена Орлюк взяла участь у заході Мін’юсту Британії

⚪  В Україні пройшов IP Week 2024, присвячений Цілям сталого розвитку ООН в умовах війни

⚪  ІР офіс розробив регіональні інтерактивні мапи надходження заявок та реєстрації об’єктів промислової власності

 

Читайте також:

Популярне на сайті

Реквізити рахунків УКРНОІВІ

До вашої уваги нові реквізити рахунків Національного органу інтелектуальної власності - державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” для сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти промислової власності, що передбачені Порядком сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716. 

Реквізити для сплати державного мита (за видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності) і зборів (у сфері авторського права) залишаються чинними, а саме:

Нагадуємо, що зміни пов’язані з процесом трансформації та передачі функцій НОІВ від Укрпатенту до УКРНОІВІ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

З 8 листопада 2022 року суб’єктом, що виконує функції НОІВ, є державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ).

Корисно знати

До уваги заявників

На запити заявників до НОІВ оприлюднюємо статут УКРНОІВІ та витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій. Також інформуємо, що 05.12.2022 код неприбутковості було змінено.

Під час World IP Day презентовано концепцію проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.

Детальніше >>

ПОКАЗНИКИ

Березень 2023 Березень 2024

Винаходи

278
184

Корисні моделі

292
293

Промислові зразки

95
76

Торговельні марки

2557
2628

Усього надійшло

3222
3181
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

02

Травня , 2024

На цей день подій не заплановано

Всі події