Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

Керівники організацій підписали відповідний Меморандум, який має на меті зближення науково-технічного сектору з бізнесом та громадськістю.

Мета цієї співпраці - координація зусиль у розбудові інноваційного середовища в Україні, захист інтересів винахідників, інноваторів та креаторів, розвиток інновацій та пошуку інвестицій у сфері творчості, науки та технологій.

Очікується, що таке співробітництво матиме значний вплив на розвиток українських інновацій та зелених технологій в Україні, зокрема завдяки створенню та розвитку еко-індустріальних парків. БО “Благодійний фонд “Херітейдж ЮА” має досвід у цій галузі та може надати цінну експертну підтримку, фінансову допомогу для стартапів та проєктів, спрямованих на створення екологічно чистих та медичних технологій.

Об’єднання різних суб’єктів інноваційної інфраструктури сприятиме створенню ефективного середовища для розвитку інноваційної економіки в країні та стане потужним стимулом для молодих творців, які прагнуть реалізувати власні креативні ідеї.

Лідія Шевченко, Тетяна Кравченко, Наталі Марен;
Олена Орлюк, Ігор Паренчук, Анастасія Ярмолюк, Ольга Кронда

 

“Ми не втомлюємося акцентуємо на тому, що інновації є надзвичайно цінними для розвитку економіки та відбудови держави. Тож наше завдання - створити сприятливі умови, аби розробки, які зараз з’являються у нас, не йшли за кордон, а залишалися та захищалися в Україні. І, звісно, давали фінансову винагороду творцям в Україні. Ми впевнені, що подібні ініціативи є важливим кроком на цьому шляху, зокрема задля посилення діалогу та співпраці між науково-технічним сектором, бізнесом та громадськістю”, - зазначила очільниця IP офісу Олена Орлюк.

Партнерство IP офісу та “Херітейдж ЮА” також дозволить більш ефективно застосовувати наукові досягнення на практиці та прискорить впровадження інноваційних рішень, - впевнена Наталі Марен, голова правління БО “Благодійний фонд “Херітейдж ЮА”.

Меморандум передбачає співпрацю у сприянні таким напрямам діяльності:

  • розбудова інноваційного середовища в Україні, зокрема шляхом створення майданчиків для розвитку науки та інновацій;
  • ефективний діалог між освітою, наукою та бізнесом, посилення їх комунікацій з публічним сектором;
  • підтримка інноваційних проєктів і стартапів, пошук шляхів комерціалізації IP прав;
  • залучення інвестицій в інноваційні проєкти тощо.

Після підписання меморандуму відбулась зустріч команд ІР офісу та “Херітейдж ЮА”, під час якої сторони детально обговорили деталі партнерства. Так, вже відомо, що однією із перших спільних ініціатив стане проєкт, присвячений унікальним українським винаходам, подробиці якого ми повідомимо незабаром.

Благодійну організацію “Благодійний фонд “Херітейдж ЮА” представили:

  • Наталі Марен - голова правління;
  • Лідія Шевченко - директор;
  • Тетяна Кравченко - член правління.

Від команди IP офісу:

  • Олена Орлюк - директорка ІР офісу;
  • Ігор Паренчук - заступник директора;
  • Ольга Кронда - начальниця Департаменту розвитку інновацій;
  • Анастасія Ярмолюк - начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC).

   

 

Читайте також:

Як звернутися з клопотанням про включення вебсайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до адміністрованої Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) бази WIPO ALERT?

ІР офіс розробив відповідні зразки документів на виконання Порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання IP прав.

Відтепер на вебсайті Державної системи правової охорони інтелектуальної власності в розділі «Авторське право» в підрозділі «Звернення в рамках ініціативи «WIPO ALERT»/Ініціатива «WIPO ALERT» можна знайти детальну інформацію щодо реалізації ІР офісом цього Порядку.

Зокрема, IP офісом розроблено рекомендації щодо процедури подачі звернень, що мають на меті сприяти правовласникам у захисті їх прав.

  • Із загальною інформацією про WIPO ALERT Database та найпоширенішими запитаннями можна ознайомитись за посиланням.
  • Зразок клопотання про включення вебсайту до WIPO ALERT можна завантажити за посиланням.
  • Зразок заяви про виключення вебсайту з WIPO ALERT - за посиланням.

Відповідно до наказу Міністерства економіки України від 1 лютого 2024 року № 2945 «Про затвердження Порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності», ІР офіс виконує повноваження щодо:

  • розгляду звернень суб’єктів авторського права та суб’єктів суміжних прав про включення вебсайту до національного переліку;
  • ухвалення висновку про наявність чи відсутність підстав для включення вебсайту до національного переліку;
  • ухвалення висновку про наявність чи відсутність підстав для виключення вебсайту з національного переліку.

Довідково:

WIPO ALERT Database — це адміністрована ВОІВ захищена онлайн платформа, на яку Уповноважені учасники держави-членів ВОІВ можуть завантажувати списки з детальною інформацією про вебсайти та додатки, щодо яких встановлено, що вони, згідно з національними нормами, порушують авторське право.

Іншими словами, база даних WIPO ALERT — це міжнародний чорний список (blacklist) вебсайтів, до яких є претензії від правовласників контенту і додатків, який може бути використаний більш ніж у 190 країнах світу.

WIPO ALERT можуть скористатися рекламодавці, рекламні агенції та ті, хто надає їм технічні послуги. Авторизованими користувачами WIPO ALERT можна стати подавши відповідну заяву, щоб отримати доступ до агрегованих списків веб-сайтів-порушників, що діють у різних країнах світу.

 

Читайте також:

В чому секрет українських стартапів, які успішно завойовують міжнародні ринки і знані в усьому світі? Які є виклики при цьому та яких помилок краще уникати?

Про це йтиметься під час пʼятого вебінару у межах проєкту Talking about my idea, який реалізується National IP&Innovations Hub за підтримки TISC.

  • Тема заходу: “Український EdTech стартап BUKI: поради для масштабування та вихід на світові ринки”. 
     
  • СпікерВадим Синжерецький, EdTech entrepreneur, CEO & co-founder of BUKI, Forbes 30under30 Europe.

Упродовж вебінару учасники дізнаються:

  • Успіх стартапу BUKI: від pre-seed до масштабування.
  • Практичні поради від CEO щодо розвитку стартапу.
  • Які виклики стоять перед засновниками стартапу при масштабуванні та як їх подолати?
  • Що потрібно для виходу на міжнародний ринок?

Дата: 30 травня 2024 року

Час: 11:00.

Реєстрація - за посиланням.

Довідково:

EdTech ‒ це сукупність усіх компаній, розробників та інституцій, що створюють продукти і технології для покращення освітніх процесів.

BUKI ‒ маркетплейс для приватних вчителів та репетиторів, що увійшов в список «висхідних зірок» EdTech 2024 року від видання Time. Маючи понад 110 000 викладачів, команду зі 130 співробітників та понад 1 200 000 оброблених замовлень від студентів, BUKI перетворився на один з найбільших EdTech-маркетплейсів для приватного репетиторства в Європі.

 

Читайте також:

Співробітництво має на меті впровадження найкращих стандартів та практик для розбудови інноваційного та креативного секторів України.

Керівництво IP офісу та Громадської організації “Союз експертів по боротьбі з корупцією” (UA Experts) домовились спільно:

  • здійснювати заходи підтримки євроінтеграційних процесів в Україні, зокрема в межах виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у звітах про прогрес України;
     
  • розбудовувати культуру інтелектуальної власності та в цілому IP сферу;
     
  • підвищувати рівень обізнаності громадськості щодо загроз, які становлять явища контрафакту та піратства в сфері порушення прав інтелектуальної власності;
     
  • розбудовувати практики доброчесності та протидії корупції у сфері інтелектуальної власності;
     
  • здійснювати дослідження та гармонізацію провідних європейських практик в сфері інтелектуальної власності та її місця у політиці, економіці, безпеці та обороні, а також щодо міжнародних відносин та питань наближення законодавства до acquis ЄС.

“Підвищення культури ІР у суспільстві є нашим пріоритетом. Адже саме розвиток креативності та інноваційності, охорона та захист прав інтелектуальної власності відкривають перспективи якісного майбутнього для держави та її громадян. І одним із елементів розбудови IP культури є політика нульової толерантності до корупції. Саме тому ми докладаємо максимум зусиль, аби поглиблювати культуру доброчесності спільно з нашими партнерами”, - зазначила очільниця IP офісу Олена Орлюк.

У свою чергу Сергій Ніжинський акцентував увагу на активній ролі громадського сектору на шляху євроінтеграції України та поділився багаторічним успішним досвідом ГО UA Experts.

Для більш ефективної реалізації домовленостей IP офіс та “Союз експертів по боротьбі з корупцією” уклали Меморандум про співробітництво. Підписи під документом поставили керівники організацій - Олена Орлюк та Сергій Ніжинський.

   

Метою меморандуму є консолідація зусиль, необхідних для впровадження найкращих стандартів і практик щодо підвищення культури інтелектуальної власності. У тому числі розбудови практик доброчесності та протидії корупції. А також фахове та експертне посилення євроінтеграційних процесів в Україні.

 

Читайте також:

Своїм досвідом проведення цікавих та ефективних освітніх ініціатив у сфері інтелектуальної власності поділилась українська IP Academy під час зустрічі Національних навчальних IP центрів з багатьох країн світу.

Захід ініціювала Академія BOIB 8 травня 2024 року. Мета – комунікація та обмін досвідом Національних навчальних центрів інтелектуальної власності (IP академій) щодо реалізації ефективних просвітницьких заходів.

Академія інтелектуальної власності України презентувала Всеукраїнську просвітницьку кампанію “Творчі Екоініціативи: як ідеї змінюють звичайний світ”.

Матеріали презентації - за посиланнями:

Наша місія - розширити можливості молоді творити позитивні зміни через творчість, інновації та екологічну свідомість, а також сприяти сталому розвитку та екологічній відповідальності. Для нас важливо надихати молоде покоління на збереження нашої планети, де творчість процвітає в гармонії з екологічно чистим світом”, – зазначила Ольга Кулініч, начальниця департаменту “Академія інтелектуальної власності” IP офісу.

Ми раді повідомити, що наш шлях до екологічної сталості на цьому не закінчується. Більше того, ми запрошуємо до співпраці інші Національні навчальні центри інтелектуальної власності. Разом ми продовжимо розвивати цю ініціативу, сприяючи формуванню спільноти, яка прагне до позитивних змін та сталого розвитку”, – наголосила Галина Андрущенко, начальниця відділу навчально-методичної та інформаційно-аналітичної роботи департаменту “Академія інтелектуальної власності” IP офісу.

Ольга Кулініч та Галина Андрущенко

Крім української ІР Академії, у заході виступили представники Національної академії інтелектуальної власності Єгипту (NIPA) та Саудівського відомства інтелектуальної власності (SAIP), які презентували проєкти на тему взаємозв'язку між інтелектуальною власністю та Цілями сталого розвитку.

 

Читайте також:

 

Як IP впливає на процес розвитку, впровадження та комерціалізацію зелених технологій, а також відображає найновіші тенденції та виклики, що існують у цій сфері.

Про це і не тільки йдеться в інформаційному звіті "Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність", підготовленому командою ІР офісу.

Документ пропонує глибокий аналіз ключових аспектів розвитку та поширення екологічних інновацій. У звіті особливу увагу приділено аналізу законодавчих актів, міжнародних конференцій та багатосторонніх екологічних угод. Зокрема, проаналізовано:

  • Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату,
    (1992 рік)
     
  • Кіотський протокол,
    (1997 рік)
     
  • Конференцію з питань сталого розвитку ООН – “РІО+20: Майбутнє якого ми хочемо”, де відбулося обговорення питань екологічно чистої, ресурсозберігаючої, зеленої економіки для досягнення сталого розвитку,
    (2012 рік)
     
  • Цілі сталого розвитку до 2030 року та Паризьку угоду,
    (2015 рік)
     
  • Європейський зелений курс,
    (2019 рік)
     
  • Новий план дій з циркулярної економіки
    (2020 рік), де важливими пунктами відзначено ліцензування майнових прав інтелектуальної власності та передачі технологій, особливо країнам, що розвиваються.

З унікального звіту IP офісу ви дізнаєтесь про важливість створення ефективних систем інтелектуальної власності для стимулювання інновацій та перетворення ідей у комерційно успішні продукти та послуги. А також - про міжнародний досвід у створенні стимулів для розвитку екологічно безпечних технологій та ефективні механізми технологічної співпраці.

Ознайомитись з повним текстом звіту можна за посиланням:

Захист довкілля нині неможливий без технологічного розвитку, – впевнена очільниця ІР офісу Олена Орлюк:

Саме технології та інновації відіграють ключову роль у вирішенні проблеми скорочення обсягів викидів парникових газів. Нинішня стадія еволюції, що є певною мірою ідеальною для нашого часу, знайшла вираження в понятті “сталих інновацій”. Цей різновид характеризує комплексний підхід, адже такі інновації покликані одночасно відповідати на три типи викликів (triple bottom line): економічні, екологічні та соціальні. Звичайно, вони впроваджуються здебільшого в локальних масштабах – очікувано, в найбільш розвинутих країнах. Водночас потенціал глобального поширення цих ідей не викликає сумніву”.

Інформаційний звіт є продовженням серії заходів та активностей до Всесвітнього дня інтелектуальної власності (World IP Day 2024), присвяченого цього року Цілям сталого розвитку.

 

Читайте також:

У штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у м. Женева (Швейцарія) відбулася 34-а сесія Комітету експертів Ніццького союзу.

До участі в сесії долучилися й представниці українського IP офісу (УКРНОІВІ):

  • начальниця департаменту інформаційно-документального забезпечення Вікторія Грищенко,
  • начальниця відділу формальної експертизи заявок на торговельні марки №1 управління експертизи заявок на торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності Галина Дробна.

Галина Дробна та Вікторія Грищенко

На сесії було піднято і обговорено багато нагальних питань. Зокрема:

  • стосовно внесення до Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація, МКТП) нових назв товарів і послуг;
  • зміни чи уточнення формулювань товарів і послуг, які вже наявні у алфавітних переліках МКТП через широке тлумачення чи невідповідність формулювань англійською та/чи французькою мовами;
  • перенесення частини товарів/послуг до інших класів тощо.

Під час комунікацій з представниками делегацій різних країн світу (США, Японії, Німеччини, Молдови, Сінгапуру, Китаю, Литви, Польщі тощо) були обговорені питання стосовно класифікування товарів/послуг за національними процедурами.

Окремими видами товарів, обговорення пропозицій щодо внесення низки назв яких до алфавітних переліків, стали товари, пов’язані з програмним забезпеченням як продуктом. Подальше обговорення винесено на опрацювання створеною в межах поточної сесії Робочої групи, до складу якої увійшли представники відомств таких країн, як Австралія, Корея, Швейцарія, Саудівська Аравія та відомства Європейського союзу з питань інтелектуальної власності (EUIPO).

Опрацьовані матеріали та попередні висновки будуть викладені до вивчення та обговорення на електронному форумі в частині, присвяченій Ніццькій класифікації. За їх результатами фахівцями українського IP офісу будуть створюватися короткі інформаційні повідомлення для спільноти сфери інтелектуальної власності України, та викладатися для інформування загалу на офіційних вебресурсах.

Також велися обговорення пропозицій щодо внесення нових назв послуг, пов’язаних з транскрибуванням священних текстів, внесених відомством Ізраїлю. Питання попередньо не набрало необхідної кількості голосів за внесення та запропоновано для подальшого вивчення.

Представниками відомства Японії під час неформального спілкування піднімалося питання щодо позицій різних країн стосовно надання послуг у віртуальній реальності. Більшість представників відомств повідомили, що практика класифікування та проведення експертизи з цього питання невелика або взагалі відсутня. Тому велика кількість пропозицій була відкликана для доопрацювання та оприлюднення на наступній сесії Комітету експертів Ніццького союзу.

В подальшому IP офіс ініціюватиме робочі обговорення, результати яких ляжуть в основу формування позиції України стосовно зазначених вище питань. Тож стежте за анонсами та новинами.

 

Читайте також:

Продовжується реалізація важливої ініціативи, спрямованої на допомогу ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх родин щодо запуску інноваційного бізнесу.

У рамках першого етапу проєкту Lab2Market Veterano відбувся онлайн-тренінг на тему “Роль ІР в управлінні стартапами та ІР стратегія стартапу”. Спікером виступила Ольга Кронда - начальниця департаменту розвитку інновацій IP офісу. 

Під час тренінгу учасники дізналися про:

  • інтелектуальну власність як ефективний інструмент розвитку стартапу; 
  • об’єкти IP права;
  • штучний інтелект;
  • ІР стратегію;
  • приклади успішної комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності. 

"Для стартапів надзвичайно важливо розуміти: інтелектуальна власність не лише визначає їхню конкурентоспроможність, але й є ключовим активом, що збільшує вартість бізнесу, робить його привабливішим для інвесторів і забезпечує можливості для майбутнього зростання і розвитку", - зазначила Ольга Кронда. 

Ольга Кронда

Крім того, учасники тренінгу засвоїли 4 факти, які потрібно знати перед запуском стартап-проєкту і створення IP системи в бізнесі. А саме:

1. Інтелектуальна власність надає суттєву бізнес-перевагу над конкурентами.

2. Важливо розуміти, якою ІВ ви володієте і для якої вам потрібен дозвіл.

3. Дуже важливо знати, яка інтелектуальна власність належить комусь іншому, і які права ви можете порушити.

4. ІВ є нематеріальним активом і може бути відображена в балансі бізнесу, тим самим збільшуючи його вартість і привабливість для інвестицій, продажу або злиття.

Загалом учасники проєкту отримали корисну інформацію та дієві поради, які вони зможуть ефективно застосовувати під час створення свого стартапу. 

У п'ятницю, 10 травня, учасники Lab2Market Veterano на практиці закріплять отримані знання та навички під час спеціальних завдань від менторів IP офісу.

Довідково:

Lab2Market Veterano - проєкт, організований українським IP офісом спільно з  Національним технічним університетом “Дніпровська політехніка” за підтримки Дніпропетровської обласної ради (ДОР) та Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування (ДОАОМС) у межах діяльності National IP&Innovations Hub.

Ініціатива створена для того, щоб ветерани, активні військовослужбовці і члени їх родин змогли стати новаторами в бізнесі, заповнивши прогалини у своїх знаннях про підприємництво із фокусом на інновації.

Проєкт спрямований на тих, хто мріє відкрити власну справу в інноваційному секторі, надаючи комплексний підхід до навчання через три окремі етапи.

 

Читайте також:

Популярне на сайті

Реквізити рахунків УКРНОІВІ

До вашої уваги нові реквізити рахунків Національного органу інтелектуальної власності - державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” для сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти промислової власності, що передбачені Порядком сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716. 

Реквізити для сплати державного мита (за видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності) і зборів (у сфері авторського права) залишаються чинними, а саме:

Нагадуємо, що зміни пов’язані з процесом трансформації та передачі функцій НОІВ від Укрпатенту до УКРНОІВІ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

З 8 листопада 2022 року суб’єктом, що виконує функції НОІВ, є державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ).

Корисно знати

До уваги заявників

На запити заявників до НОІВ оприлюднюємо статут УКРНОІВІ та витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій. Також інформуємо, що 05.12.2022 код неприбутковості було змінено.

Під час World IP Day презентовано концепцію проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.

Детальніше >>

ПОКАЗНИКИ

Квітень 2023 Квітень 2024

Винаходи

240
267

Корисні моделі

420
434

Промислові зразки

91
118

Торговельні марки

2264
2659

Усього надійшло

3015
3478
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

13

Травня , 2024

На цей день подій не заплановано

Всі події